Vadovė Aurelija Hadding

Nuo 2016-ųjų gyvenu Vokietijoje, Diuseldorfe, į kurį mane atvedė meilė. Nors didelę gyvenimo dalį gyvenau ne Lietuvoje, tik gimus vaikams ypatingai stipriai supratau savo šaknų, kilmės, istorijos reikšmę ir prasmę. Auginant vaikus tarptautinėje šeimoje, kur namuose vyrauja trikalbystė, man buvo ypatingai svarbu perteikti savo vaikams ir supažindinti juos su lietuviškomis tradicijomis, kultūra, papročiais ir t.t. Nepaisant to, kad baigiau teisės ir kriminologijos studijas, po kurių dirbau tiesiogiai su tuo susijusį darbą, o su edukacija neturėjau nieko bendro, kartu su kitomis bendramintėmis mamomis - Vitalija Huber ir Agne Thomas -, nusprenžiau įkurti lituanistinę mokyklėlę lietuviškų šaknų turintiems vaikams. Mokyklėlė - tai erdvė, vaikams pabūti lietuviškoje aplinkoje, kur visi kalba lietuviškai, susipažinti ir išmokti naujų dalykų apie Lietuvą, jos istoriją, švęsti lietuviškas šventes, susirasti draugų. Esu proceso žmogus: mėgstu nuolat kurti, organizuoti, todėl veikla mokyklėlėje labai mėgaujuosi. 

     Administraciniai klausimai -  Vitalija Huber

Sveiki, aš - Vitalija Huber. Gimiau ir augau Šilutėje. 2003 m. atvykau i Vokietiją, Miunsterį, studijuoti teisės mokslų, o juos pabaigusi sukūriau šeimą ir nuo 2009 m. gyvenu Diuseldorfe. Dirbu advokate bei docente ir, esant laikui, mėgstu sodininkauti ir skaityti lietuvių literatūrą. Auginu ketverių metų sūnų bei dviejų metų dukrą. Ypač po vaikų gimimo susidomėjau lietuvių kalbos bei kultūros perdavimu savo atžalom, todėl labai nudžiugau sutikusi Aureliją Hadding ir Agnę Thomas, kurios taipogi turėjo panašių interesų ir buvo pasiryžusios kartu įkurti lituanistinę mokyklėlę.

Labai tikiuosi, kad mūsų mokyklėlė pažadins vaikučiuose norą artimiau susipažinti su Lietuva, jos kalba bei kultūriniu paveldu, suteiks galimybę sutikti bendraminčių ir užmegzti gražias pažintis.

Mokytoja Ligita

Mokytojo profesija - išsipildžiusi mano vaikystės svajonė. Daugiau nei 20 metų dirbau Lietuvoje pradinių klasių mokytoja. Mano mokinukai buvo nuo 6 metukų (paruošiamoji klasė) iki 10 metų (4 klasė), dabar jau pasklidę po platųjį pasaulį. Dirbant mokykloje, vienodų dienų nebūna, tuo ir žavi mane šis darbas. Mėgstu nenuobodžią kasdienybę, man patinka nuolat mokytis ir atrasti ką nors naujo. Prieš porą metų pats gyvenimas man pasiūlė iššūkį, aš jį priėmiau ir atvykau gyventi į Vokietiją. Dabar mano dienos vėl kupinos naujų pažinčių, didesnių ir mažesnių atradimų. Susitikime tam, kad mūsų vaikučiai, augdami svetur, suvoktų save lietuviais. Juk Lietuva yra ten, kur esame MES."

Mokytoja Agnė

Pati būdama dar beveik vaikas, jau prižiūrėjau kitus vaikus. Man jie lig šiol dažnai yra pati geriausia kompanija. Todėl labai džiaugiuosi galimybe, mokyti, bendrauti, draugauti su mažaisiais, žaisti ir mokytis iš jų.
Vokietijoje gyvenu jau daug metų, tačiau esu vis dar tokia pati lietuvė, kokia buvau prieš atvykdama. Ši mano identiteto dalis yra ir išliks man labai svarbi. Man atrodo, tik gerai pažįstant save, savo šaknis, savo kultūrą, galima pilnai priimti, suprasti, atsiverti visam spalvotam pasauliui. Kalbos yra mano laisvalaikis, hobis, ir kartais netgi darbas. Labai laukiu, kai galėsime kartu mokytis SAVO kalbos.

P.S. pagal išsilavinimą, esu inžinierė, bet pažadu, kad pamokėlių įdomumas dėl to nenukentės.