Vadovė Aurelija Hadding

Nuo 16 metų išvykau studijuoti į Jungtinę Karalystę, kur vėliau susipažinau su savo vyru ir kartu su juo 2016 metais persikėlėme gyventi į Vokietiją, Diuseldorfą. Nors didelę gyvenimo dalį gyvenau ne Lietuvoje, tik gimus vaikams ypatingai stipriai supratau savo šaknų, kilmės, istorijos reikšmę ir prasmę. Auginant vaikus tarptautinėje šeimoje, kur namuose vyrauja trikalbystė, man buvo ypatingai svarbu perteikti savo vaikams ir supažindinti juos su lietuviškomis tradicijomis, kultūra, papročiais ir t.t. Nepaisant to, kad baigiau teisės ir kriminologijos studijas, po kurių dirbau tiesiogiai su tuo susijusį darbą, o su edukacija neturėjau nieko bendro, kartu su kitomis bendramintėmis mamomis - Vitalija Huber ir Agne Thomas -, nusprenžiau įkurti lituanistinę mokyklėlę lietuviškų šaknų turintiems vaikams. Kadangi esu proceso žmogus - mėgstu nuolat kurti, organizuoti, judėti pirmyn, veikla mokyklėlėje labai mėgaujuosi. Laisvalaikiu užsiėmu joga, meditacija, žygiais gamtoje, nepraleidžiu formulės 1 lenktynių.

     Administraciniai klausimai -  Vitalija Huber

Sveiki, aš - Vitalija Huber. Gimiau ir augau Šilutėje. 2003 m. atvykau i Vokietiją, Miunsterį, studijuoti teisės mokslų, o juos pabaigusi sukūriau šeimą ir nuo 2009 m. gyvenu Diuseldorfe. Dirbu advokate bei docente ir, esant laikui, mėgstu sodininkauti ir skaityti lietuvių literatūrą. Auginu ketverių metų sūnų bei dviejų metų dukrą. Ypač po vaikų gimimo susidomėjau lietuvių kalbos bei kultūros perdavimu savo atžalom, todėl labai nudžiugau sutikusi Aureliją Hadding ir Agnę Thomas, kurios taipogi turėjo panašių interesų ir buvo pasiryžusios kartu įkurti lituanistinę mokyklėlę.

Labai tikiuosi, kad mūsų mokyklėlė pažadins vaikučiuose norą artimiau susipažinti su Lietuva, jos kalba bei kultūriniu paveldu, suteiks galimybę sutikti bendraminčių ir užmegzti gražias pažintis.

Mokytoja Ligita

Mokytojo profesija - išsipildžiusi mano vaikystės svajonė. Daugiau nei 20 metų dirbau Lietuvoje pradinių klasių mokytoja. Mano mokinukai buvo nuo 6 metukų (paruošiamoji klasė) iki 10 metų (4 klasė), dabar jau pasklidę po platųjį pasaulį. Dirbant mokykloje, vienodų dienų nebūna, tuo ir žavi mane šis darbas. Mėgstu nenuobodžią kasdienybę, man patinka nuolat mokytis ir atrasti ką nors naujo. Prieš porą metų pats gyvenimas man pasiūlė iššūkį, aš jį priėmiau ir atvykau gyventi į Vokietiją. Dabar mano dienos vėl kupinos naujų pažinčių, didesnių ir mažesnių atradimų. Susitikime tam, kad mūsų vaikučiai, augdami svetur, suvoktų save lietuviais. Juk Lietuva yra ten, kur esame MES."

Mokytoja Gintarė

Esu Gintarė, gimiau ir augau Utenoje. Pabaigus mokyklą studijavau verslo administravimą Vilniaus universitete Kaune, kur turėjau galimybę Erasmus stipendijos dėka pasimokyti ir Vokietijoje, Bambergo mieste. Taigi po studijų nusprendžiau toliau studijuoti informatiką Vokietijoje. Likimas susidėliojo taip, kad likau čia, sukūriau šeimą ir skaičiuoju jau dvidešimtus metus…Nors mano baigti mokslai tikslieji visada žavėjausi mūsų kalba, tarmėmis, dainomis, pasakomis ir kalbos išskirtinumu. Susilaukus vaikų (dukrai Benediktai 17, sūnui Jonui 5) atsirado didelis noras perteikti jiems lietuvių kalbą ir jos savitumą - per linksmas mįsles, daineles, teatrą, įtraukiančias istorijas. Kadangi auginu vaikus dvikalbėje šeimoje, suprantu kokių iššūkiu kartais tampa bendrauti lietuvių kalba kasdienybėje. Todėl labai džiaugiuosi „Pasakos“ iniciatyva mokyti mūsų atžalas lietuvių kalbos ir tradicijų bei man suteikta galimybe prisidėti prie šios veiklos. Laukiu visų mūsų mažųjų lietuvių ir pažadu turiningas bei linksmas pamokėles.

Mokytoja Agnė

Pati būdama dar beveik vaikas, jau prižiūrėjau kitus vaikus. Man jie lig šiol dažnai yra pati geriausia kompanija. Todėl labai džiaugiuosi galimybe, mokyti, bendrauti, draugauti su mažaisiais, žaisti ir mokytis iš jų.
Vokietijoje gyvenu jau daug metų, tačiau esu vis dar tokia pati lietuvė, kokia buvau prieš atvykdama. Ši mano identiteto dalis yra ir išliks man labai svarbi. Man atrodo, tik gerai pažįstant save, savo šaknis, savo kultūrą, galima pilnai priimti, suprasti, atsiverti visam spalvotam pasauliui. Kalbos yra mano laisvalaikis, hobis, ir kartais netgi darbas. Labai laukiu, kai galėsime kartu mokytis SAVO kalbos.

P.S. pagal išsilavinimą, esu inžinierė, bet pažadu, kad pamokėlių įdomumas dėl to nenukentės.

Šiuo metu esu motinystės atostogose ir mokyklėlės veikloje po kol kas nedalyvauju.