Vadovė Aurelija Hadding

Nuo 16 metų išvykau studijuoti į Jungtinę Karalystę, kur vėliau susipažinau su savo vyru ir kartu su juo 2016 metais persikėlėme gyventi į Vokietiją, Diuseldorfą. Nors didelę gyvenimo dalį gyvenau ne Lietuvoje, tik gimus vaikams ypatingai stipriai supratau savo šaknų, kilmės, istorijos reikšmę ir prasmę. Auginant vaikus tarptautinėje šeimoje, kur namuose vyrauja trikalbystė, man buvo ypatingai svarbu perteikti savo vaikams ir supažindinti juos su lietuviškomis tradicijomis, kultūra, papročiais ir t.t. Nepaisant to, kad baigiau teisės ir kriminologijos studijas, po kurių dirbau tiesiogiai su tuo susijusį darbą, o su edukacija neturėjau nieko bendro, kartu su kitomis bendramintėmis mamomis - Vitalija Huber ir Agne Thomas -, nusprenžiau įkurti lituanistinę mokyklėlę lietuviškų šaknų turintiems vaikams. Kadangi esu proceso žmogus - mėgstu nuolat kurti, organizuoti, judėti pirmyn, veikla mokyklėlėje labai mėgaujuosi. Laisvalaikiu užsiėmu joga, meditacija, žygiais gamtoje, nepraleidžiu formulės 1 lenktynių.

Pavaduotoja ir mokytoja Gintarė

Esu Gintarė, gimiau ir augau Utenoje. Pabaigus mokyklą studijavau verslo administravimą Vilniaus universitete Kaune, kur turėjau galimybę Erasmus stipendijos dėka pasimokyti ir Vokietijoje, Bambergo mieste. Taigi po studijų nusprendžiau toliau studijuoti informatiką Vokietijoje. Likimas susidėliojo taip, kad likau čia, sukūriau šeimą ir skaičiuoju jau dvidešimtus metus…Nors mano baigti mokslai tikslieji visada žavėjausi mūsų kalba, tarmėmis, dainomis, pasakomis ir kalbos išskirtinumu. Susilaukus vaikų (dukrai Benediktai 17, sūnui Jonui 6) atsirado didelis noras perteikti jiems lietuvių kalbą ir jos savitumą - per linksmas mįsles, daineles, teatrą, įtraukiančias istorijas. Kadangi auginu vaikus dvikalbėje šeimoje, suprantu kokių iššūkiu kartais tampa bendrauti lietuvių kalba kasdienybėje. Todėl labai džiaugiuosi „Pasakos“ iniciatyva mokyti mūsų atžalas lietuvių kalbos ir tradicijų bei man suteikta galimybe prisidėti prie šios veiklos. Laukiu visų mūsų mažųjų lietuvių ir pažadu turiningas bei linksmas pamokėles.

Mokytoja Justina

Esu Justė, gimiau ir augau pačiame gražiausiame man mieste Biržuose, apsupta ežerų, miškų, gražiausių rugių pievų bei lietuviškų tradicijų. Šeimoje buvo ir yra įprasta dainuoti lietuviškas liaudies dainas, liepos šeštąją susirinkus visai giminei giedame mūsų Tautiškąją Giesmę. Lankiau muzikos mokyklą ir grojau pianinu, po to kanklėmis , dalyvavau su kanklių ansambliu dainų šventėje, kuri iki šiol yra man pati unikaliausia lietuviška šventė. Po mokyklos įstojau į Lietuvos Sveikatos mokslų Universitetą, medicinos studijas kur susipažinau su savo būsimuoju vyru. Pabaigę studijas nusprendėme , kad norime pagilinti medicinos žinias ir atvykome į Vokietiją rezidentūros studijoms. Įgijau gydytojos-anesteziologijos specialybę, šiuo metu rašau daktaro darbą ir esu motinystės atostogose. Auginame du nuostabius sūnus: septynerių metų Joną ir vienuolikos mėnesių Luką.

Į savo šeimą atsinešiau norą sūnums perteikti ne tik lietuvių kalbą bet ir papročius , dainas bei Lietuvos grožį ir kultūrą. Labai džiaugiuosi, kad tuo galiu pasidalinti ir su mokyklėlės Pasaka vaikais.